Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Achizitie firma taxi SRL si autovehicul
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Achizitie firma taxi SRL si autovehicul

Buna ziua, ma intereseaza in situatia in care cumpar o firma SRL cu autorizatie de taxi, fara autoturism, as putea sa cumpar in rate pe firma un autoturism nou destinat transportului in regim de taxi?
Buna ziua,

Puteti cumpara autoturismul pe firma. Daca veti putea sa il luati in rate sau nu depinde de vanzator, probabil il veti putea lua in leasing, cea mai cunoscuta metoda de achizitie a autoturismelor,

Succes,
Am inteles acest lucru, dar firma respectiva trebuie sa aiba o balanta monetara foarte ridicata pentru achizitionarea unui autoturism? Eu ca si nou administrator de SRL pot sa cumpar masina in rate / leasing fara a avea o vechime ca administrator de firma? Multumesc.
Buna ziua,

Discutati cu firma de leasing.

Succes,