avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radierea din circulatie din strainatate.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radierea din circulatie din strainatate.

Buna ziua.

Am si eu o intrebare la care caut un raspuns avizat.
Sunt propietarul unui autoturism inmatriculat in Romania.
Doresc achizitionarea unui alt autoturism din Germania.
Cum trebuie sa procedez in cazul in care as dori sa dau autoturismul personal ca acont sau parte din suma la achizitionarea unui alt autoturism din Germania ?
Ce trebuie sa fac pentru a radia si implicit a scoate autoturismul meu de la plata impozitului in Romania ?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Anulare civ buna ziua. detin un autoturism achizitionat legal din romania. ... Ovidiu.Augustin Ovidiu.Augustin Buna ziua. Detin un autoturism achizitionat legal din Romania. Cu contract de vanzare/cumparare, impunere la primarie etc. dar care nu l-am mai transcris pe ... (vezi toată discuția)
Scoaterea unui autoturism din evidenta fiscala ContSters217095 ContSters217095 Buna ziua, Detin de ceva timp un autoturism inmatriculat avariat pentru care am impozite restante de platit. (numai pe 2011 as avea de platit 2000+ ... (vezi toată discuția)
Masina vanduta nu o pot scoate de la impozit. Mihai1081 Mihai1081 Buna ziua. Anul acesta in februarie am venit din Germania in concediu in Romania cu un autoturism proprietate personala inregistrat in Germania cu toate taxele ... (vezi toată discuția)