Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... model plangere violare de domiciliu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

model plangere violare de domiciliu

buna ziua

ma puteti ajuta va rog cu un model de plangere in cazul savarsirii infractiunii de violare de domiciliu.

va multumesc anticipat
Puteti depune la politie sau la parchet plangerea.

Domnule Prim Procuror,

Subsemnatul .............................., domiciliat in ..........., str. .........., nr. ..., bl. ..., ap. ..., judetul ............, formulez prezenta plangere penala impotriva faptuitorului ........................., domiciliat in ............, str. ............, nr. ..., bl. ..., ap. ..., judetul ..........., pentru savarsirea infractiunii de violare de domiciliu, prevazuta si pedepsita de art.192 C. penal.

Motivele plangerii:

In fapt, la data de ............., ora ..., locul .............., faptuitorul ..........................., a savarsit ........................ .

Prejudiciul pe care faptuitorul mi l-a creat prin savarsirea infractiunii este de ............. si se compune din ................................ .

In drept, fapta constituie infractiunea de violare de domiciliu, prevazuta si pedepsita de art. 192 C. penal.

In dovedirea plangerii, inteleg sa ma folosesc de urmatoarele probe: proba cu acte si urmatorii martori:

- ......................., domiciliat in .............., str. ............, nr. ..., bl. ..., ap. ..., judetul ............;

Data ................

Semnatura

DOMNULUI PRIM PROCUROR AL PARCHETULUI DE PE LANGA JUDECATORIA ........................

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat