avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Obinere voucher Programul Rabla - posibilitate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Obinere voucher Programul Rabla - posibilitate

Am cumparat in luna martie o masina Renault din 1983, inmatriculata in Romania.
Dupa cat timp as putea sa o predau la REMAT pentru a obtine un voucher valabil in Programul Rabla?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 11:54, 7 Aprilie 2013
Programul Rabla de reinnoire a parcului auto se adreseaza oricarui proprietar / mostenitor persoana fizica sau persoana juridica a unui autoturism uzat inmatriculat in Romania si a carui vechime depaseste 10 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul rabla - ce documente sunt necesare? adrianag10 adrianag10 care sunt actele necesare pt a preda o masina la remat,si care sunt primii pasi de urmat?.!.Mai trebuie ceva de la primarie,trebuie facuta programare?.Va ... (vezi toată discuția)
Bonuri valorice "rabla" - pot cumpara orice? teleman teleman a,m si eu o itrebare in legatura cu bonurile valorice care se dau pt rabla.este adevarat ca dak dai masina la rabla incepand de la 1 ianuarie 2010 iti da un ... (vezi toată discuția)
Impozit venit/declaratie unica IordacheClaudiaElena IordacheClaudiaElena Am predat o masina veche la Remat, prin programul rabla. Pe langa suma modica primita de la Remat pe fierul vechi, am primit o suma (in vouchere) de la buget ... (vezi toată discuția)