Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... O garsoniera la demisol in bloc construit in 2012 ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

O garsoniera la demisol in bloc construit in 2012 avand destinatie de spatiu pt locuit poate fi cumparata de firma avand destinatie spatiu pentru depozitare si punt de lucru ?

O garsoniera la demisol in bloc construit in 2012 avand destinatie de spatiu pt locuit poate fi cumparata de firma avand destinatie spatiu pentru depozitare si punt de lucru ? Doresc sa cumpar o garsoniera sau un spatiu comercial cu fonduri nerambursabile, spatiu comercial nu am gasit la 20000 euro in Bucuresti si m-am gandit la o garsoniera dar nu trebuie sa fie spatiu de locuit. Care este procedura ? Se poate schimba la primarie ? Sa nu mai fie spatiu de locuit ,sa ii schimbe destinatia ? Eu o voi cumpara pe firma si presupun ca proprietarul trebuie sa ii schimbe el inainte destinatia. Va multumesc anticipat!
intregul bloc ( imobil ) are destinatia de locuinta, sigur ar putea exista poate la parter spatii cu destinatie comerciala, depinde de la caz la caz, dar nu puteti schimba destinatia apartamentului, atat deschiderea unui punct de lucr ori declararea sediului social impun ca cerinta acordul vecinilor si asociatiei reprezentata de presedinte.
Detalii despre subiect gasiti aici:
[ link extern ]