avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... amenda revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

amenda revisal

Buna ziua,
Va rog frumos daca se poate sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema legata de revisal.
Am uitat sa transmit in revisal un salariat cu o zi anterioara angajarii si l-am transmis cu intarziere. la 1 luna dupa angajare.
imi puteti spune daca l-am transmis fara sa constate nici un organ de control acest lucru se aplica amenda? daca au trecut 6 luni de la savarsire fapta, aceasta se prescrie? si conform carei legi se prescrie?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:48, 10 Aprilie 2013
Se poate aplica amenda pentru netransmiterea in termen , in cazul unui control .... 5000 lei - 8000 lei.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Aprilie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata silvia99 silvia99 ce \\"riscuri\\" exista daca se transmite revisalul cu suspendarea cim - co fara plata cu intarziere de 30-40 zile? ma refer la o posibila amenda sau alta ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic - suspendare cim in revisal office.hr office.hr Buna ziua! In situatia in care societatea trimite in somaj tehnic o parte din angajati potrivit art XI, alin 2, punct b, din OUG nr. 30/18.03 2020 ... (vezi toată discuția)
Eroare revisal popgrigore1989 popgrigore1989 Buna ziua, Intampin urmatoarea problema, am un angajat cu data 12.04.2012, am transmis revisalul dar se pare ca am ales un fisier gresit, acuma cand am ... (vezi toată discuția)