Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratie mediu rectificativa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratie mediu rectificativa

Daca trimit declaratie de mediu rectificativa, trebuie sa trimit atasat si dovada modificarii facute sau este suficient sa trimit doar declaratia?
Ex: am declarat o cantitate de deseu valorificata prin alte metode in luna ianuarie si trebuia sa completez la rubrica valorificat prin reciclare. Trebuie sa trimit si dovada ca deseul a fost trimis spre reciclare sau nu este necesar?
La declaratia rectificativa nu trebuie sa atasati documente, asa cum nu se atasaza nici la declaratia initiala. Corectitudinea acesteia va fi verificata la un eventual control.
Multumesc!