avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reluarea activitate firma suspendata - formalitati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reluarea activitate firma suspendata - formalitati

Buna ziua,
Am o firma pentru care a expirat perioada de suspendare ( in februarie 2013). As dori sa stiu daca trebuie mers la ONRC pentru a realua activitatea, sau Finantele reia activitatea firmei automat fara sa depunem nici un document in acest sens.
Cel mai recent răspuns: hollo marketing solutions , Consilier juridic 16:42, 15 Aprilie 2013
se face la registrul comertului reluarea activitatii.
Pentru reluarea activitatii trebuie sa va adresati registrului comertului cu un dosar ce cuprinde:
- Cererea de inregistrare
- Hotararea AGA, sau dupa caz, decizia asociatului unic
- Declaratia tip pe proprie raspundere privind autorizarea functionarii
- Certificatele constatatoare emise în baza declaraţiilor-tip pe propria răspundere pentru autorizarea activităţii
- Certificatul constatator emis în baza declaraţiei-tip depusă la suspendarea activităţii
+ dovada privind plata taxelor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare firma tibiscum tibiscum Buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este procedura pentru suspendare activitate firma si ce declaratii mai trebueie depuse dupa aceea ? (vezi toată discuția)
Redeschidere firma cu activitate suspendata ciausu domnica ciausu domnica Am o firma ce a fost suspendata pe o perioada de 3 ani .(octombrie 2011-octombrie 2014) Aceasta firma nu a fost redeschisa Care sunt pasii de urmat in ... (vezi toată discuția)
Reluare activitate srl suspendat Kyandra Kyandra Am un SRL a carui activitate a fost suspendata temporar in aprilie 2010. Deoarece, intre timp, au aparut ceva raze de soare la orizont, doresc sa merg la ... (vezi toată discuția)