Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Autoturism cu vicii ascunse
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Autoturism cu vicii ascunse

as dori sa stiu si eu daca se mai poate face ceva in cazul in care am cumparat o masina acum 2 luni si la o experiza dupa o luna sa dovedit a fi masluita...plina de vicii ascunse..fostul proprietar a recunoscut telefonic si mia zis ca nam decat sal actionez in instanta
are dreptate!

:(

singura solutie legala aceasta este: sa il dati in judecata si sa-i solicitati daune
expertiza trebuia facuta inainte de a cumpara masina. acum este dificil de aflat daca defectele provin dinaintea achizitionarii sau dupa achizitionare.
Nu ati precizat anul de fabricatie al autoturismului, dar presupun ca perioada de garantie a expirat. Intr-o asemenea situatie nu poate fi vorba de vicii ascunse. Intr-o asemenea situatie nu prea aveti sanse de castig in cazul in care actionati vechiul proprietar in judecata.