Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... normativ personal centre de hemodializa stat si privat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

normativ personal centre de hemodializa stat si privat

Buna ziua,
lucrez intr-un centru privat de hemodializa ca asistent medical si as dori sa aflu conform ultimelor reglementari legale in vigoare care este normativul de personal in centrele de hemodializa de stat si private
va multumesc
Pentru sectorul bugetar cred ca este vorba despre Ordinul nr. 1224 din 16 septembrie 2010
privind aprobarea normativelor de personal pentru asistenta medicala spitaliceasca, precum si pentru modificarea si completarea Ordinului ministrului sanatatii publice nr. 1.778/2006 privind aprobarea normativelor de personal
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic