Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transfer intraspitalicesc/ normativul de paturi/medic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transfer intraspitalicesc/ normativul de paturi/medic

Buna seara! intrebrile mele sunt:
- se poate transfera un medic dintr-o sectie in alta pe un post liber in cadrul aceluiasi spital, pe aceeasi specialitate?
- care este norma legala de paturi pe medic chirurg in cadrul unui spital clinic judetean de urgenta?
Va multumesc!
Transferul nu mai este reglementat de Codul Muncii . In situatia dvs, poate fi vorba de schimbarea locului muncii.

Vedeti :
Ordinului ministrului sănătăţii publice nr. 1.778/2006 privind aprobarea normativelor de personal

Ordinul nr. 1224/2010 privind aprobarea normativelor de personal pentru asistenţa medicală spitalicească