Forum Discuţii juridice Executare silită Prescrierea datoriei este intrerupta de notificarea de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Prescrierea datoriei este intrerupta de notificarea de la executor?

notificarea de la executor,poate intrerupe perioada prescriere datorie?
Ori ce act de procedura emis de executorul judecatoresc, ce vizeaza executarea silita intrerupe termenul de prescriptie.
~ Conținut șters la cerere ~
Notificarea nu intrerupe termenul de prescriptie a executarii silite.
In ce consta notificarea primita de catre Dvs.? Este emisa cumva in temeiul art. 666 Noul Cod de Pr. Civila?
nu stiu exact..ma uit si spun..dar este trimisa acum 1 an..si de un executor care nu are treaba cu regiunea mea,daramite cu localitatea..ultima plata am facut-o pe 20 .04.2010..:D