Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum sa depun duplicatul plangerii contraventionale
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum sa depun duplicatul plangerii contraventionale

sunt din vaslui si am facut o contestatie la o amenda care a fost intocmita pe raza mun iasi De la judecatoria Iasi am primit o citatie in care mai scrie ;Sa depuna duplicatul plangerii contraventionale pt a fi comunicat intimatului ,sub sanctiunea suspendarii cf. art ind 1c.p.c Cum sa procedez sa mai depun inca o plangere ca cea formulata judecatoriei sau altfel....... nu stiu VA MULTUMESC PENTRU AJUTORUL PE CARE MI-L DATI
duplicat inseamna copia xerox a plangerii initiale
Expediati prin posta cu confirmare de primire inca o copie a plangerii pe adresa instantei. Alaturi de aceasta atasati o cerere din care sa rezulte clar numarul de dosar (termen daca il aveti) si scopul pentru care ati trimis prin posta actiunea respectiva. (Ex: subsemnatul...depun prezenta copie a plangerii contraventionale pentru a fi comunicata intimatului, astfel cum mi-a indicat instanta prin citatia....)