Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ordinul prefectului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ordinul prefectului

Daca am depus dosarul cu actele necesare pentru Ordinul Prefectului pentru a obtine titlul de proprietate al unui teren anul trecut in luna iunie si Primaria mi-a spus ca o sa fie gata in ianuarie apoi in martie si in prezent imi spune sa astept sa soseasca de la prefectura, e ok? as putea merge la prefectura sa vad daca ordinul a fost aprobat si daca se rezolva cazul meu ?
Multumesc
sigur cei de la primarie nu au trimis solicitarea d-vs catre prefectura care de obicei rezolva astfel de cazuri in 21 de zile. mai trimiteti odata tot prin primarie ptt ca asta e "drumuil" birocratic; altfel puteti sa puneti o solicitare la secretariatul prefecturii cu nr de integistrare; macar ii pistonati un pic, ptr ca au termen de raspuns in 30 de zile nu ca cei de la primarie!
ContSters219511, utilizator