Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Reparatii masina din cauza starii necorespunzatoare a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Reparatii masina din cauza starii necorespunzatoare a drumurilor.

Buna ziua. Cred ca sunt multi care se confrunta cu drumurile pline de gropi. Intrebarea mea este daca se poate recupera costul reparatiei masinii avariate in urma drumului aflat in stare necorespunzatoare si cine ar trebui sa plateasca? Nu-mi dau seama unde ar trebui postata intrebarea.
Daca aveti incheiata o asigurare casco societatea de asigurare va va despagubi, iar aceasta se va indrepta prin regres impotriva administratorului drumului. Daca nu aveti asigurare casco va trebui sa actionati in judecata administratorul drumului.