Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silitã- preschimbare termen
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silitã- preschimbare termen

Buna ziua,
Daca am făcut contestatie la executare silită,iar termenul a fost stabilit in Octombrie ,am făcut inclusiv preschimbare de termen,insa a fost respinsă cererea...se poate executa imobilul pana in Octombrie ?
Puteti incerca si procedura de mediere. Am avut un caz similar, in care o banca initiase procedura de executare silita a imobilului ipotecat pentru creditul respectiv. Demersurile au fost foarte avansate din punct de vedere al executarii, si totusi, la mediere au ajuns la un acord prin esalonarea sumelor restante si a creditului ramas de achitat. In momentul semnarii contractului de mediere, executarea se suspenda - dar nu mai mult de 3 luni.
Mult succes!