Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cod CAEN 8551
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cod CAEN 8551

Buna ziua!
Am o nelamurire... va rog daca imi poate spune cineva daca se completeaza registrul de incasari-plati zilnic avand in vedere ca nu am inregistrat incasari/plati decat in anumite zile? Ce as putea scrie 0?
Un site unde as putea gasi informatii despre acest tip de activitate: gen ce fel de cheltuieli sunt permise pe acest cod???
In registrul jurnal de incasari si plati completati cu valorile din documente, numai in zilele cand aveti astfel de operatiuni. Cand nu aveti nu treceti nici zero si nici nu lasati ceva spatiu liber.
Treceti toate incasarile si platile indiferent daca acele cheltuieli, de exemplu, sunt deductibile total sau limitat.
Veti folosi si fise pentru operatiuni diverse mai ales la acele categorii de cheltuieli deductibile 50% sau mai putin.
Gasiti informatii la art. 48 din codul fiscal la adresa [ link extern ]