avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... ONG non-profit-chelt.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

ONG non-profit-chelt.

Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca in cazul unui ONG non-profit,inregistrarea bonurilor de benzina se inregistreaza ca si in cazul societ.comerciale(3022=401,6022=3022)sau direct pe chelt.6022=542.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters277956 , utilizator 13:11, 23 Aprilie 2013
Inregistrati 6022 = 401.
6022=542(5311,depinde de situatie),e bon fiscal,nu factura sa fie prins in 4011

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Centralizator bonuri motorina jonny_6 jonny_6 Buna ziua ! Avand in vedere Opanaf 2986/2013 referitor la nedeclararea bonurilor fiscale in declaratia 394 , pt o firma de taxi platitoare de TVA care ... (vezi toată discuția)
Bonuri fiscale si facturi combustibil ajutor!!! irina_nico irina_nico Buna ziua! Am mai multe bonuri fiscale pentru combustibil iar factura este emisa la o data ulterioara. Cum inregistrez receptia combustibilului(achizitia lui ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o intrebare am vazut in actele asociatiei un bon ... nichita nichita Buna ziua! am o intrebare am vazut in actele asociatiei un bon de benzina in valoare 65 lei . este inregistrat in contabilitate astfe : 401=5311 ... (vezi toată discuția)