Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exceptia tardivitatii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exceptia tardivitatii?

Termenul pravzut de art.33 din procedura insolventei, este un termen imperativ, de decadere?
Daca debitorul formuleaza contestatie impotriva cererii de deschidere a procedurii insolventei, mai tarziu de acele 10 zile, pot invoca exceptia tardivitatii? Este admisibila?
:coffee:
Da puteti formula aparari cu privire la motivele cotestatiei.