avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exceptia tardivitatii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exceptia tardivitatii?

Termenul pravzut de art.33 din procedura insolventei, este un termen imperativ, de decadere?
Daca debitorul formuleaza contestatie impotriva cererii de deschidere a procedurii insolventei, mai tarziu de acele 10 zile, pot invoca exceptia tardivitatii? Este admisibila?
:coffee:
Cel mai recent răspuns: Meroiu Daniela , Avocat 11:22, 28 Februarie 2009
Da puteti formula aparari cu privire la motivele cotestatiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cale de atac dupa ce s-a dispus intrarea in insolventa mdcc mdcc Buna ziua, va rog sa ma lamuriti,care este calea de atac dupa ce s-a declarant starea de insolventa a unei societati,apelul sau recursul?Si care este temeiul ... (vezi toată discuția)
Etapele parcurgerii termenelor pentru faliment sau insolventa helth2010 helth2010 Doresc sa stiu cum ma sa ma pregatesc in vederea contestarii deschiderii procedurii de faliment sau insolventa din partea unui creditor.Cat timp dureaza, cum ... (vezi toată discuția)
Insolventa societate comerciala care a solicitat creditorului esalonare de plati hades hades O societate cu care firma noastra are contract ne-a virat intr-o luna mai multa marfa decat am comandat..am refuzat primirea marfii in plus si am returnat-o cu ... (vezi toată discuția)