Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Livrare marfa magazin online
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Livrare marfa magazin online

cum se procedeaza la incasearea de bani cash dupa livrarea unui colet la o persoana fizica la adresa acestuia. cand se rupe bonul fiscal si de ce casa de marcat este nevoie?
Nu folositi casa de marcat.
Cand livrati coletul cu produsele comandate completati factura, scrieti pe ea "plata ramburs" si o puneti si pe ea in pachet.
Cand primeste clientul coletul de la firma de curierat plateste si primeste de la firma chitanta/factura cu cheltuielile de transport daca e cazul.
Apoi firma va da dumneavoastra banii in numerar/cont bancar si atunci inchideti soldul la factura emisa.