avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor social

Mama mea este despartita de tatal meu de 9 ani , el e pensionar dar ea nu se poate pensiona deoarece nu are destui ani in campul muncii. E nascuta in 1951. Nefiind divortata dar locuind singura fara nici-un venit poate beneficia de vreo forma de ajutor social? Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Drept la pensie summerwinter summerwinter Nascut in 1951, avand o vechime de 29 ani, fara armata, din care 19 ani la grupa a II-a. As dori sa stiu daca am dreptul la pensionare? Eventual data ... (vezi toată discuția)
Varsta de pensionare Danyella_tm Danyella_tm Buna ziua, As dori sa stiu care ar fi varsta legala de pensionare ptr. mama mea, in urmatoarele conditii : - este nascuta in noiembrie 1951 - vechime in ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare dellya dellya Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns in privinta pensionarii de drept pt tatal meu. Este nascut pe 31.10.1951 si are 40 de ani vechime din care 20 ... (vezi toată discuția)