avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcoolemie la volan, termen de reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcoolemie la volan, termen de reabilitare

Buna ziua,
am revenit cu o condamnare de 1 an si 4 luni cu suspendare pentru alcoolemie 1,2 cu 1 din pacate si cu un termen de incercare de 2 ani. In cit timp ma pot reabilita? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihai Strimbeanu , Alte profesii 18:31, 1 Mai 2013
la expirarea termenului de incercare (3 ani si 4 luni) sunteti reabilitat/a de drept
De la hotararea ramasa definitiva, curge termenul precizat mai sus.
Cu o conditie 3ani si 4 luni,ca in aceasta perioada sa nu calci pe bec iar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am o condamnare de 2 ani și 9 luni cu suspendare și un termen ... Ionuț12321 Ionuț12321 Am o condamnare de 2 ani și 9 luni cu suspendare și un termen de i cercare de 3 ani.Decizia fiind definitivă din data de 02.11.2021...Din cate am citit ... (vezi toată discuția)
Reabilitare bolt1234 bolt1234 salut! in noiembrie 2008 am fost condamnat la un an de inchisoare cu suspendare conditonata avand un termen de incercare de 3 ani. as vrea sa stiu cind pot ... (vezi toată discuția)
Obținere permis conducerein ce condiții Victhor Victhor In ce condiții pot obține permisul de conducre daca am avut condamnare penala cu executare pentru conducerr.fara permis ? (vezi toată discuția)