Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcoolemie la volan, termen de reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcoolemie la volan, termen de reabilitare

Buna ziua,
am revenit cu o condamnare de 1 an si 4 luni cu suspendare pentru alcoolemie 1,2 cu 1 din pacate si cu un termen de incercare de 2 ani. In cit timp ma pot reabilita? Multumesc
la expirarea termenului de incercare (3 ani si 4 luni) sunteti reabilitat/a de drept
De la hotararea ramasa definitiva, curge termenul precizat mai sus.
Cu o conditie 3ani si 4 luni,ca in aceasta perioada sa nu calci pe bec iar.