Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... tigari cu contrabanda
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

tigari cu contrabanda

ce consecinte vor fi daca voi fi prins cu 2 baxuri (100 de cartoane) de tigari cu contrabanda? si daca voi fi prins cu un bax? depinde de cantitate? cu ce pedepseste? amenda sau este infractiune? care este incadrarea juridica?
acele 2 baxuri va asigur ca nu valoreaza cat onorariul unui avocat specializat in drept penal care "sa va scoata" ( sa ma exprim mai pe romaneste). :) calculati bine inainte sa va apucati de "afaceri" de astea .
exact asta am vrut..sa calculez...dar cu un asemenea raspuns n am ce sa fac..multumesc numantere..mai bine sa nu scrii nimic