avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... abuzuri ale organelor de control
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

abuzuri ale organelor de control

Este legal ca in urma unui control inopinat ANPC in care sunt clarificate toate aspectele, organul de control sa solicite agentului economic prezentarea la sediul sau pentru semnarea actului? Deoarece este o oarecare distanta intre spatiul controlat si sediul ANPC.

Alte discuții în legătură

Control pfa eugen_r2 eugen_r2 Bună ziua, Am un pfa cu domeniu de activitate \"realizare de software la comandă\". Sediul l-am stabilit într-un imobil din zona rurală pe unde nu trec ... (vezi toată discuția)
Va rog astept un raspuns cristache paula cristache paula BUNA am un ,,af "si mai tot timpul imi vin controale si vreau sa stiu si eu: ce ar trebui sa verifice politia economica? ce ar trbui sa verifice politia ... (vezi toată discuția)
Legalitate sau abuz? Adrian Copil Adrian Copil Este legal ca administratorul unei societati comerciale sa fie sunat de catre un comisar al garzii financiare pe telefonul mobil si sa fie invitat la sediul ... (vezi toată discuția)