Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... D 010
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

D 010

Buna ziua,
In 08 Martie am infiintat un S.R.L. neplatitor de TVA, nu am inca salariati, am CUI, si as dori sa stiu cand trebuie sa depun D 010 si ce trebuie sa completez.
Va multumesc
sunteti platitoare de impoz. pe profit sau Micro?
oricum ar fi, decl.100 pina pe 25.04.2013 trebuia depusa cu zero,
daca nu ati avut activitate.
trebuie sa va achizitionati toate regisrele:Reg. Unic de control,Reg. inventar si Reg. Jurnal si daca sunteti platitior de impozit pe profit si Reg. de Ev. fiscala
succes!!