avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2001 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... D 010
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

D 010

Buna ziua,
In 08 Martie am infiintat un S.R.L. neplatitor de TVA, nu am inca salariati, am CUI, si as dori sa stiu cand trebuie sa depun D 010 si ce trebuie sa completez.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 12:46, 29 Aprilie 2013
sunteti platitoare de impoz. pe profit sau Micro?
oricum ar fi, decl.100 pina pe 25.04.2013 trebuia depusa cu zero,
daca nu ati avut activitate.
trebuie sa va achizitionati toate regisrele:Reg. Unic de control,Reg. inventar si Reg. Jurnal si daca sunteti platitior de impozit pe profit si Reg. de Ev. fiscala
succes!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratie rectificativa 710 starsiti starsiti Pentru o firma cu cifra de afaceri pe 2012 nu am depus declaratia 010 pentru trecere de la imp. profit la imp. micro la 25 03 2013. La 25.04.2013 am depus ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 cod1 cod1 Buna cred ca am facut o greseala am trimis electronic decl.100 pe trimestrul 4 /2012 dar fara suma va intreb daca este o problema grava si cand trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Firma noua, declaratia 010 (help) ElenaComanescu ElenaComanescu Buna ziua, Am infiintat de curand un SRL-D si am intrebat la Adm.financiara ce sa depun si mi-a zis 010 si 100 si sa angajez 2 persoane in 60 de zile ... (vezi toată discuția)