avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ordonanta de Urgenta privind cresterea performantei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ordonanta de Urgenta privind cresterea performantei energetice a blocurilor de locuinte

Buna ziua,


S-a aprobat aceasta OUG/ este adevarat ca sunt obligata sa imi schimb termopanele montate in regim propriu?

Va multumec

Alte discuții în legătură

Presiuni din partea constructorului in cursul reabilitarii termice a blocului Aurelia Andreea Aurelia Andreea Buna ziua. Blocul in care locuiesc este in curs de reabilitare termica iar constructorul preseaza proprietarii sa isi schimbe termopanele existente chiar daca ... (vezi toată discuția)
Garantie imobile noi liviu_navacioiu liviu_navacioiu Buna ziua! M-am mutat de curand intr-un mini-bloc nou. Ce as vrea sa stiu este daca dezvoltatorul are obligatia de a inmana niste garantii scrise pentru ... (vezi toată discuția)
De ce ni se refuza schimbarea termopanelor? Mirci Mirci Buna ziua. Am o mare problema si apelez la dvs. pentru a o rezolva cat mai urgent. Blocul in care locuiesc (in sectorul 3) a fost reabilitat termic cu trei ... (vezi toată discuția)