Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DEVIERE RACORD GAZE NATURALE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DEVIERE RACORD GAZE NATURALE

As dori sa aflu daca ptr devierea unui racord de gaze naturale pe propritate privata este necesara obtinerea unei noi autorizatii sau e valabil doar avizul furnizorului ? Racordul de gaze a fost executat acum 8 ani cu acordul verbal al vecinului meu in vederea atasarii lui pe gardul d-lui. Acum doreste sa isi schimbe gardul si are doleanta de a nu-i mai fi atasat pe noul gard.La momentul executiei nu a specificat acest amanunt si fiind un vecin de buna credinta nu am solicitat acordul sau scris in acest sens, greseala care ma costa acum si as dori mult un raspuns .Va multumesc din suflet sperand ca am intrat pe un forum potrivit iar daca nu poate ma directionati pe cel corect.

(Interventie moderator: Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, contravine Regulamentului forumului)
AV. GABRIELA GERBER, Avocat