Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... schimbare de declaratii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

schimbare de declaratii

poate fi schimbata declaratia sotiei mele care politistul stefan ia zis ca sa scrie ca a fost cu acordul lor sa faca sex desi sotia mea a reclamat la politie ca a fost violata iar politistul amenintator prin verbal striga la ia sa scrie ce vrea si ce repeta politistul cum poate sa-si schimbe declaratia am cerut recuzarea doasarului
Pentru a preintampina situatii neplacute,este de preferat sa contactati persoana specializata care sa analizeze temeinic situatia si eventual sa o reprezinte si sa ii apere interesele
Sunt de acord cu ce a afirmat colega mea mai sus!

Da declaratia poate fi schimbata,insa numai de sotia dvs.
adevarat a inviat , am fost la politie si ma refuzat sa schimb declaratia ca eu am cerut recuzarea dosarului spunandumi ca este la parchet data ce trebuie sa fac unde trebuie sa ma duc sa dau declaratie adevarate ce mi sa intamplat butnaru carmen maria
cred ca doar procurorul mai poate rezolva insa nu maiam incredere in nimeni doar ca cum asi proceda pot sa solicit sa fie sustinuta de un avoat de oficiu cum pot sa fac cum sa cer si cui sa cre eu va multumesc pentru tot dar va zic ca trec prin momente grele carmen este bolnava , plange tipa e speriata no ajut ca-mia fost sotie ci ca este femeie bolnava si ca nu sunt deacord cu violul ca cei trei indiviziinca sunt liberi primesc si amenintari prin telefon de la cei doi participati la viol cu stima butnaru dorinel adevarat a inviat
Pararea mea este faceti in felul urmator, asteptati decizia parchetului, iar in cazul in care este decide neincepere UP/ scoatare de sub UP adresati-va instantei de judecata conform codul de procedura penala.