Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS venituri din chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS venituri din chirii

Buna ziua,

O persoana este angajata cu CM la o societate si plateste contributia la sanatate 5,5 %
In cazul in care inchiriaza un imobil si inregistreaza contractul de inchiriere la organul fiscal, va mai plati si pentru acest venit din chirie o cota( in ce cuantum) cass ?
Multumesc.
Daca este angajat, nu plateste CASS pentru veniturile din chirii.