Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Noua legislatie rutiera - examene
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Noua legislatie rutiera - examene

din ianarie sa oprit circulatia scuterelor dar pentru motociclete cand au de gind sa dea drumul la examen ca trece vara domnilor si asa circulam putin dar asigurari doriti impozite doriti dar sa circulam nu ne lasati
1-Intelegem situatia cu care va confruntati,dar cei de pe acest forum nu sunt responsabili pentru asigurarea cadrului legislativ si a conditiilor necesare parcurgeri cursurilor de pregatire si de sustinere examen pentru obtinerea permisului necesar conducerii scuterelor si motocicletelor
2-Conform norme in domeniu,scuterele pot fi conduse pe drumurile publice daca persoana in cauza detine permis alte categorii
nu condamn pe cei de pe forum dar spunetimi cui ma pot adresa pentru ca nu sunt singur an aceasta situatie
csabaiambor, utilizator
pentru motociclete nu cred ca s-au oprit examenele, cel mai probabil va referiti la scutere.
puteti adresa o sesizare la adresa de email " petitii@mai.gov.ro " si veti primi raspuns in termen de maxim 30 de zile.
problema este ca nici pentru motociclete nu se poate da examen intrebarea mea este am facut cursurie de teorie si ore de poligon anul trecut in octombrie dar din cauza timpului nefavorabi nu am apucat sa dau exame .m-am
prezentat la sala dar nu mi sa primit dosarul pe motiv ca nu se mai fac programari pentru poligon din cauza vremii ..intrbarea mea este daca se schmba sistemul de examinare care aduce cheltuieli suplimentare eu dupa care sistem voi putea da examen dupa cel vechi sau dupa cel nou care inca nu a iesit
csabaiambor, utilizator