Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Documente insotitoare borderoului de achizitie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Documente insotitoare borderoului de achizitie

Buna ziua,
Vreau sa trec niste bunuri, de la persoana fizica, la persoana fizica autorizata, nu neaparat proprietate personala, ci si cateva cumparate de la alte persoane fizice.
Am inteles ca se trec in borderoul de achizitie.
Valorile nu depasesc 1800 de lei.

Pentru fiecare bun - o foaie din borderoul de achizitie?
Pentru fiecare persoana fizica - o foaie cu toate obiectele in borderoul de achizitie?
Ce documente sunt necesare ca sa sustina insemnarile din acest borderou? Contract vanzare-cumparare? daca da, stiti unde pot gasi un model acceptat?
Iar bunurilor din proprietate personala, care sunt trecute pe PFA, li se specifica o valoare care poate fi dedusa?