avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuieli cu protocolul
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuieli cu protocolul

Pot scade pe protocol o factura care contine "tort"(prajituri),am avut o petrecere in firma, si trebuia sa justificam banii.
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 11:07, 16 Mai 2013
Eu as scade pe protocol. Si mai fac o hartie justificativa pe langa in care scriu ca am servit 5 clienti cu prajituri. Cu semnaturi de la un departament de vanzari.
Pe protocol nu se pot scadea cheltuielile facute pentru angajati.
tva se deduce?nu am avut pana acum situatia asta
Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa post - mai multe SilviuB SilviuB Daca cineva are din intamplare si este dragut sa ma ajute si pe mine cu fisa de post a 3 functii + activitatiile pe care trebuie sa le desfasoare cele 5 ... (vezi toată discuția)
Comenzi din ue Kar8on Kar8on Buna ziua, Am un mic site cu activitate de comert, am primit comenzi si din UE. Cum procedez cu factura si TVA-ul? Cine plateste TVA-ul? Emit factura in mai ... (vezi toată discuția)
Vanzare spatiu catre persoana fizica minet_blanc minet_blanc Societatea detine un spatiu pe care doreste sa il vanda unei persoane fizice cu plata in rate., timp de 2 ani prin notariat cu aceste clauze. Intrebarea ... (vezi toată discuția)