Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... Deschidere cont pe numele firmei
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

Deschidere cont pe numele firmei

buna
cum pot sa deschid un cont bancar pe numele firmei? ce acte cer cei de la banca? si cum pot sa ridic banii? cu card?
In primul rand trebuie sa mergeti la o banca. Fiecare banca are politica ei privind actele necesare deschiderii de cont dar in general aveti nevoie de o cerere, act constitutiv, acte aditionale la actul constitutiv, certificat inmatriculare, documente identitate administrator si persoane imputernicite, certificat constatator (vi-l scot si ei), specimene de semnatura. Banii ii puteti ridica numerar de la casierie dar va puteti face si un card pe societate si sa ridicati banii de la bancomat.