Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Mesaje calomnioase pe Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Mesaje calomnioase pe Facebook

ce masuri se pot lua impotriva celor care iti trimit mesaje calomnioase,de santaj si prin care jignesc toata familia fara a avea nici o baza reala ?
este obligatoriu sa sesizezi politia?
Daca cunoasteti autorul mesajelor,formulati plangere la politie
Buna ziua,
Plangere in instanta solicitand daune morale.
De ce nu blocati pe respectivii astfel incat sa nu mai aiba acces la contul dumneavoastra?
av. Gabriel Klein Kiritescu
e obligatoriu sesizarea la politie?
acolo se amana lucrurile
altceva se mai poate face?
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua!Care sunt pasii de urmat pentru a face o plingere in instanta in acest caz?Ce daune morale se pot cere?

nu mi-e "prieten",nu-l cunosc,nu i-am raspuns,dar mesajul l-am primit si nu pot trece cu vederea acest fapt.
Cornel Vasile, Consilier juridic