Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inapoiere bani taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inapoiere bani taxa auto

Buna seara , in anul 2004 am adus o masina din Germania si am platit taxa auto in jur de 3000 euro . Ulterior masina am vandut-o , iar acuma nu stiu daca eu am posibilitatea de a primi inapoi suma platita pentru taxa . Ma puteti ajuta cu informatiile necesare ? Va multumesc .
Imi pare rau ,dar nu puteti recupera aceasta taxa. Procesele se castiga doar pentru taxele auto platite dupa 2007 , data intrarii Romaniei in UE.
Buna ziua . Va multumesc pentru raspuns . As mai avea totusi o intrebare . Anul trecut am adus o masina la care am platit taxa de 380 de euro . Tot anul trecut s-a spus ca se inapoiaza o parte din banii platiti pentru taxa . Am facut cerere insa mi-a venit raspuns cu plata 0 , pentru ca suma era prea mica si numai cheltuielile valorau destul .

Intrebarea mea este daca acum se restituie toata taxa ? ar trebuii sa fac cerere ?