Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... grupa de munca la pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

grupa de munca la pensionare

Buna ziua,
Un vecin a lucrat ca economist pana in anul 1998 la Trustul de constructii din Ministerul Agriculturi si Industriei Alimentare (TCMAIA Bucuresti) . Acum doreste sa iasa la pensie pentru limita de varsta. Inteprinderea unde a lucrat executa lucrari de constructii.
Intrebarea beneficiaza de grupa de munca II conform ordinului 50/05.03.1990 pentru precizarea locurilor de munca, activităţilor şi categoriilor profesionale cu condiţii deosebite care se încadrează în grupele I şi II de munca în vederea pensionării.
Multumesc anticipat,
Aş dori să ştiu dacă se poate unde se află in preyent arhiva TCMAIA
Vă mulţumesc anticipat !