Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de imprumut intre un cetatean roman si unul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de imprumut intre un cetatean roman si unul suedez

Vreau doar sa aflu daca se poate incheia un contract de imprumut intre un cetatean suedez si unul romana la un notar din Suedia? Sa fiu mai explicita, cetateanul suedez este creditorul, si eu sunt cel care imprumuta o suma de bani. Eu vreau sa fac un contract, dar nu stiu daca se poate, nu stiu daca e valabil.
Va multumesc anticipat!
Buna seara,

Legislatia din fiecare tara permite cu acordul partilor sa aveti posibilitatea sa luati acest imprumut. Doar trebuie sa va prezentati la un avocat,notar sa stabileasca conditiile si modalitatea de redactarea contractului.