avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comert cu amanuntul cu tutun brut si/sau partial ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comert cu amanuntul cu tutun brut si/sau partial prelucrat

Buna ziua,
Intentionez sa import tutun brut (frunze de tutun) si partial prelucrat din SUA cu scopul de a-l revinde sub aceeasi forma persoanelor fizice, prin intermediul unui magazin online.
Ca sa fiu mai explicit, va dau exemplu un site asemanator din UK :
[ link extern ] /

Ce nelamurire am : Ce incadrare cod CAEN ar trebui sa aiba societatea?

De asemenea, as dori sa apelez la consultanta fiscala, o recomandare in aceasta directie ar fi binevenita.

Va multumesc !

Cel mai recent răspuns: drupavel , utilizator 18:21, 27 Mai 2013
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Afacere legala/ilegala carmen_pitesti carmen_pitesti Buna Seara! Va scriu in legatura cu o nelamurire, fiul meu, in varsta de aproximativ 20 de ani vrea sa se apuce o afacere, cred eu ca ilegala, desii el imi ... (vezi toată discuția)
Tutun brut Chirtes Virgil Chirtes Virgil buna ziua.as v rea sa va intreb daca am voie sa cumpar din SUA aprox. 1 kg.frunze tutun brut pentru consum strict personal.Doresc sa-mi rulez propriile ... (vezi toată discuția)
Cate coduri caen pot fi finantate din fonduri europene? anamariarus anamariarus Buna seara, Am un SRL-D deschis de cateva zile si vreau sa aplic pt. finantare europeana. Consultantul de la firma care imi face proiectul de finantare spune ... (vezi toată discuția)