Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comert cu amanuntul cu tutun brut si/sau partial ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comert cu amanuntul cu tutun brut si/sau partial prelucrat

Buna ziua,
Intentionez sa import tutun brut (frunze de tutun) si partial prelucrat din SUA cu scopul de a-l revinde sub aceeasi forma persoanelor fizice, prin intermediul unui magazin online.
Ca sa fiu mai explicit, va dau exemplu un site asemanator din UK :
[ link extern ] /

Ce nelamurire am : Ce incadrare cod CAEN ar trebui sa aiba societatea?

De asemenea, as dori sa apelez la consultanta fiscala, o recomandare in aceasta directie ar fi binevenita.

Va multumesc !

~ Conținut șters la cerere ~