avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... filmare fara acordul meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

filmare fara acordul meu

buna ziua,
m-au filmat si m-au postat pe facebook fara acordul meu

a postat si un articol care nu este in totalitate adevarat

filmarea este facuta intr-un bloc si nu a avut acordul tuturor locatarilor locatarilor
ba mai mult cu camera ascunsa

Considerand ca am fost pus intr-o situatie jenanta , atat eu cat si familia mea,
pot sa dau in judecata persoana respectiva?

Ca sa fiu mai explicit postarea filmarii si a articolului este aici:[ link extern ] /

va rog un raspuns si daca exista si temei legal va rog detalii, va multumesc

Alte discuții în legătură

Postarea de material video cu continut sexual pe site-uri de profil ContSters329725 ContSters329725 Buna ziua. Va rog daca ma puteti ajuta cu o chestiunea. Am o amica (25 de ani) si care in anul 2013 a avut o relatie cu un baiat (26 ani) si baiatul a ... (vezi toată discuția)
Dreptul la intimitate Alerim84 Alerim84 Buna ziua! As vrea si eu un sfat. Am aflat ca fostul meu prieten m-a filmat cu o camera ascunsa non-stop, ca el era plecat in deplasare si vroia sa stie ce ... (vezi toată discuția)
Postare pe internet video si poze fara acordul tuturor participantilor Cs    B Cs B Buna ziua. M-am gasit intr-o situatie recent care m-a pus pe ganduri. M-am gandit ca cineva de aici stie mai multe despre cazuri de acest gen si poate sa ma ... (vezi toată discuția)