Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Despagubire RCA
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Despagubire RCA

Buna Ziua.Detin o motocicleta cu care astazi am facut un accident.O doamna soferitza a iesit cu spatele din incinta unei interprinderi si ma acrosat pe mn destul de usor dar eu fiind in mers (cu ceva viteza) ,impactul destul de usor ma aruncat pe asfalt iar motocicleta a fost facuta cam praf.Doamna soferita detine un RCA de la city insurance.Din cate mi sa spus e dauna totala motocicleta.Care RCA despagubeste mai bine ?mai repede si eventual mai mult.Am ramas de acord cu doamna soferita ca isi face eventual o alta asiguare la o firma mai buna decat cea pe care o are ca apoi sa imi dea amiabila.Sfaturi ?
nu ii expira nimic...o are valabila numai ca am fost eu umpic caft ca nu are o asigurare mai buna ci una de care nu am mai auzit pana acum:(....