Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bonurile fiscale cu cod fiscal trebuie sa apara in ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bonurile fiscale cu cod fiscal trebuie sa apara in Declaratia 394?

Care este actul normativ in baza caruia s-a stabilit ca bonurile fiscale cu cod fiscal = factura simplificata trebuie sa apara in Declaratia 394?
Vedeti comunicatul emis de catre ANAF in data de 27 mai 2013.

[ link extern ]

O zi buna!
Da, trebuie inscrise in declaratia 394.