Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere mostenire

Buna ziua, am urmatoarea problema,eu sora mea si parintii am stat mereu in curte cu bunicii,casa fiind pe numele lor, bunicul meu ia dat jumatate din casa tatalui meu dar nu vanzare-cumparare ci donatie, tatal meu mai avand un frate care era insurat si locuia in alta parte, cand bunicul meu a murit nu s-au facut acte,fratele tatei a divortat si s-a mutat in curte cu bunica,traind in concubinaj cu altcineva,dupa ceva timp a murit tata nici atunci nu s-au facut actele, dupa cativa anii a murit si el, lasand in urma o datorie la banca,cat a fost in viata a facut imprumuturi de si-a luat in casa,knd a murit concubina lui a luat tot ce era si a plecat,nici dupa ce a murit el nu s-au facut actele, eu cu sora mea si mama vrem sa facem actele insa cea batrana nu vrea, banca a dat in judecata. ce ar trebui sa facem. O zi buna!
Ce suma are de recuperat BANCA?Calculati daca merita sa solicitati instantei dezbaterea, veti plati aici 3 % din valoarea masei succesorale.
pai din cate stiu sunt vreo 7500 lei