Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... pierdut briful masini
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

pierdut briful masini

am pierdut briful originalul mare si mic ce pot face mai am doar copii dupa ala mare si contractul ????#-o
masina nu e inscrisa aici de loc are numere de germania inca nu a fost radiate si vreu sa o inscriu aici in rom ce trebue sa fac ????
trebuie sa mergeti la RAR sa declarati. apoi tb sa dati un anunt in MO dupa care vi se poate elibera altul. problema este cu cel mare, cel mic se elibereaza mai usor. Bafta
da da msina e cumparata din germania .si mai am copii doar dupa briful mare
trebue sa ajung in germania sa fac altele ?
salut,masina din cate ai zis nu este radiata,nu ai ce sa faci decat sa duci masina in germania,la o expertiza T.u.V iti trebuie contract la ea asa zisul kaufertrag,masina in momentul pierderii actelor trebuie sa figureze cu tuv -ul valabil,numai proprietarul din briefuri o poate duce la capat sau daca ai o cunostiinta f f buna cu domiciliul in germania e de umblat nu gluma ,cunosc un caz asemanator ,respectivul a lasato balta deoerece nu era o masina f scumpa.cu respect dan