Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... pierdut briful mare si mic
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

pierdut briful mare si mic

am o problema am piedut briful mare si mic masina este de germania numerele sunt valabile de germania si vreau sa o inscriu aici si vreau sa stiu exact ce trebue sa fac sa recuperez actele mai am copii dupa briful mare le am si traduse in limba romana si legalizate copile si dupa kaufvertrag
In mod legal ar trebui sa va intoarceti in Gerrmania cu masina iar "vanzatorul" sa va obtina duplicate de pe actele pierdute.
Daca aveti copii legalizate, puteti da o declaratie pe proprie raspundere la notar, cum ca ati pierdut briful mare si mic si puteti incerca sa inmatriculati masina.
Acum mai depinde si de cei de la Politie...daca sunt de acord sau nu...

Av. Cermak