Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... abuz in serviciu functionar public
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

abuz in serviciu functionar public

Buna ziua,
Incepand cu data de 06.06.2013 incerc sa obtion o adeverinta cu anumite date din Registrul Agricol de la o primarie . Initial functionarul mi-a cerut o declaratie pe proprie raspundere cu suprafetele cultivate si cu soiurile de grau . Ulterior mi-a cerut copii ale facturilor prin care am achizitionat materialul saditor. Le-am trimis prin mail . Insa ulterior mi-au spus ca nu au registrul de intrari sa inregistreze pt ca e doamna primar si doamna sedcretar plecata si altcineva nu are permisiunea sa inregistreze . Aceeasi poveste s-a repetat in data de 7 iunie, 10 si 11. Dupa insistente au acceptat cererea pt eliberarea adeverintei insa inregistrata cu data de 11. Mentionez ca am nevoie urgenta de acel document. Care este termenul maxim in care as putea primi documentul? Se poate face si plangere penala? Care este organul competent? Multumesc
Termenul maxim de raspuns este de 45 de zile de la data inregistrarii solicitarii dvs.