avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Controale PFA dintr-un salon de infrumusetare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Controale PFA dintr-un salon de infrumusetare

Buna ziua,suntem 3 PFA-uri intr-un salon de infrumusetare-masaj,coafor,manichiura-.
In cazul unor controale,se verifica salonul sau fiecare PFA in parte?
De exemplu,Jurnalul de Sterilizare trebuie sa-l aiba fiecare PFA?
La fel doar unul dintre PFA-uri are casa de marcat ,Autorizatie de functionare,contract cu o Spalatorie,cu cei de la Deratizare,etc.
Cine va fi amendat? Controalele vin la salon sau la fiecare PFA?Iar daca vin la salon,cum sa fac ca doar cei vinovati sa plateasca?
Cel mai recent răspuns: ataela , utilizator 11:50, 13 Iunie 2013
Chiar nimeni nu stie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Manichiură acasa Miha Baidoc Miha Baidoc Buna ziua,doresc să prestez servicii de manichiură acasa,am o cameră disponibilă, imi puteti spune dacă este ok? Stiu ca la salon e nevoie de cameră ... (vezi toată discuția)
Autorizatii necesare in cazul schimbarii destinatiei unui spatiu comercial in salon coafura ,frizerie si manichiura ancaanca1 ancaanca1 Buna ziua ,vreau sa schimb destinatia unui spatiu comercial (momentan functinal) ,se afla la parter de bloc ,in salon coafura ,frizerie si manichiura ... (vezi toată discuția)
Pfa sau srl pentru un coafor IVMON IVMON Buna ziua ! Vreau sa deschid un coafor si vreau sa stiu care e cea mai avantajoasa varianta: -un srl care are alte coduri CAEN (Tamplarie pvc)din 2006 -sa ... (vezi toată discuția)