Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Controale PFA dintr-un salon de infrumusetare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Controale PFA dintr-un salon de infrumusetare

Buna ziua,suntem 3 PFA-uri intr-un salon de infrumusetare-masaj,coafor,manichiura-.
In cazul unor controale,se verifica salonul sau fiecare PFA in parte?
De exemplu,Jurnalul de Sterilizare trebuie sa-l aiba fiecare PFA?
La fel doar unul dintre PFA-uri are casa de marcat ,Autorizatie de functionare,contract cu o Spalatorie,cu cei de la Deratizare,etc.
Cine va fi amendat? Controalele vin la salon sau la fiecare PFA?Iar daca vin la salon,cum sa fac ca doar cei vinovati sa plateasca?
Chiar nimeni nu stie?