Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Costuri vanzare - cumparare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Costuri vanzare - cumparare imobil

buna ziua, a-si dori sa stiu care sant costurile actelor de vanzare cumparare pentru o casa in valoare de 90.000 si ce trebuie sa platesc eu ca cumparator, va multumesc
Intrati pe site-ul urmator si veti putea afla informativ valoarea taxelor :
[ link extern ]

De ce spun "informativ"?
Daca preţul convenit de părţi pentru imobil este inferior celui rezultat din expertizele UNNPR privind valorile proprietăţilor imobiliare, taxele se vor calcula folosind valoarea rezultată din aceste expertize ( cunoscute şi sub numele de "ghiduri imobiliare notariale" sau "grile notariale")