Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ce legi nu intra in gratiere?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ce legi nu intra in gratiere?

buna ziua suntem foarte derutai cu aceasta zisa gratiere si amnistiere oare vine?si inselaciunea intra si evaziunea ?ce mai stiti va rog
Proiectul de lege privind amnistierea unor infracțiuni și grațierea unor pedepse se afla la camera deputatilor si urmeaza sa se dea un vot. Este putin probabil sa fie adoptat proiectul .

Conform proiectului nu beneficiaza de gratiere sau amnistie cei care au savarsit infractiunea de evaziune si/sau cea de inselaciune.