avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functionar public poate fi voluntar?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functionar public poate fi voluntar?

Un functionar public poate fi voluntar in cadrul unui ONG?
Cel mai recent răspuns: ioanema , utilizator 20:32, 14 Iunie 2013
Un functionar public poate desfasura activitate de voluntariat in cadrul unui ONG.
Nu exista nicio interdictie legala in acest sens.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Membru din consiliul director al unei asociatii de tineret este functionar public? astridamel astridamel Se poate considera ca un membru din consiliul director al unei asociatii de tineret este functionar public? Mentionez ca asociatia nu are activitati economoce ... (vezi toată discuția)
Compatibilitate functionar public- organizație non profit danciu simona danciu simona Bună seara! Sunt functionar public la o primărie, iar seful meu vrea ca eu sa incasez sponsorizarile unei organizatii non profit . Vă rog să mă ajutați ... (vezi toată discuția)
Voluntariat moonprincess moonprincess Buna ziua, Am demarat de curand procedurile de infiintare ale unui ONG si am nevoie de o clarificare in ceea ce priveste legea voluntariatului. Suntem 4 ... (vezi toată discuția)