Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pierdere arhiva state salarii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pierdere arhiva state salarii

Am solicitat o adeverinta in care sa mi se treaca toate veniturile, orele de noapte, sporul de grupa, etc. in vederea pensionarii. Deoarece societatea la care am lucrat nu mai exista, am cautat unde se afla arhiva societatii, am solicitat adeverinta si mi-a venit un raspuns ce pentru o anumita perioada nu sunt date (nu exista statele de salarii). Cica s-au pierdut pana sa se faca preluarea de firma de arhivare. Exista vreo modalitate sa intru in posesia datelor pierdute din neglijenta unora sau altora?
Daca nu mai exista statele de plata nu aveti o alta posibilitate de a demonstra ca ati avut acele venituri in acea perioada (raman valabile numai inregistrarile din carnetul de munca).
Multumesc!
Despre ce perioada este vorba?